Temel Değerlerimiz

Temel Değerlerimiz

 

Temel Değerlerimiz

 

  • Deneyimlilik ve Diğerkâmlık

 

Bizler farklı alanlarda uzmanlaşmış bireylerin bir araya gelmesiyle daha da güçlenmiş bir ekibiz. Derneğimiz her birimizi, sahip olduğumuz bilgi birikimi ve yetenekleri toplumun yararına kullanmak ve topluma ışık olmak amacıyla bir araya getirdi. Toplum, herkesin yüreği birbiri için attığında gelişecektir. Acılar ve kederler birlikte paylaşılıp azaldığında; mutluluklar paylaşılarak çoğaldığında toplum gerçek anlamını bulacaktır. Biz bu anlamı değerli hale getirmek için çaba harcıyoruz ve yüreğimizi bütün insanlara açıyoruz.

 

  • Doğru, bağımsız ve dengelilik

 

Doğru adımlarla, bağımsız kararlarla ve dengeli uygulamalarla toplumun her alanına dokunma hedefi ile yola çıktık. Sosyal aklı; doğru, bağımsız ve dengeli bir anlayışla geliştirerek, toplumsal hafızaya bir pencere açıyoruz.

 

  • Açık fikirlilik, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik

 

Toplum, acil sorunlarla mücadele ediyor. Dünyanın yenilikçi ve sürdürülebilir fikirlere ihtiyacı var! Açık fikirli bireylerle "ne yapabilirim” sorusuna cevap vererek, toplumu değiştirme ve dönüştürme misyonuna katkı sunuyoruz.

 

  • Bilimsellik ve entelektüellik

 

Bilimsellik ve entelektüellik, disiplinerarası bir bakışla konunun detaylıca incelenmesi ve araştırılması esasına göre yapılmasına çalışılması gerektiği anlayışına sahibiz.Bilimsel ve entelektüel temeli olan bir toplum, her kesimden fikirler ve yaşam tarzları barındırır. Farklı renklerin mozaik olarak sunulduğu bilimsel ve entelektüel kesişim noktasında yer alıyoruz.

 

  • Sosyal akıl ve işbirlikçilik

 

Sosyal akıl, toplumsal iş birliğinin temelidir. Toplumda farkındalık oluşturma hedefiyle hak ve sorumlulukların eşitlik ekseninde uygulanması, sosyal aklı besleyen unsurlardır. Bu süreçte ortaya çıkacak zorluklar da sosyal aklın doğasında minimize edilebilir. Bu çerçevede toplumun çözüm paydaşıyız!