Biz Kimiz

Biz Kimiz


 

Bizler,

 

Renkleri, cinsiyetleri, boyları ya da kiloları farklı ama aynı heyecana sahip yürekleriz, göz renkleri farklı ama aynı tarafa bakabilen, hep geleceği  hedefleyenleriz.

 

Bizler, sahada farklı takımları tutan tutkulu birer taraftar, ancak rekabeti ve yarışı maç sonunda beraberce kutlayanlarız.

 

Her birimiz, kemikleşmiş siyasi bir görüşe sahip, inandığını açıkça ifade eden ama inanç farklılıklarını asla küçük görmeyen ve ayrıştırmayanlarız, kimseyi ötekileştirmeden, birbirimizle kucaklaşanlarız.

 

Farklılıklarımızın en büyük zenginliğimiz olduğunu anlayanlarız.

 

Bizler,

 

Yüzyıllardır sahip olduğu zengin kültür ve kadim geleneklerimizin izinde, bu mirası gelecek nesillere taşıyacak, farklı inanç ve kültürleri aynı vatan toprağında beraberce yaşayacaklarız.

 

Bizler,

 

Kimseyi kendimiz gibi olmaya zorlamadan, farklı olanları aramıza alarak, değişik renklerle yapılan bir resim gibi, aynı çerçevede birleşen, parça  parça tamamlanıp bütünleşenleriz.

 

İnsan odaklı toplumsal fayda için bir araya gelerek, bu yolda gönüllü çalışan adanmışlarız.

 

Hiçbir farklılığı, ayrılığı ve ötekileştirmeyi  faaliyet, çalışma ve birlikteliğimizin önüne koymadan yolculuğa devam edenleriz.

 

Hatta bu farklılıklarla büyüyerek, güçlenerek, sahip olduğumuz tutku ve heyecanımızı  her geçen gün daha da ileriye taşıyıp, aynı inanç ve  kararlılıkla çalışmalarımıza devam edenleriz.